نشانو


نرم افزار جامع خدمات مکان


فرض کنید در یک شهر شلوغ و نا آشنا همراه با دوستان خود تصمیم میگیرید برای انجام کاری از یکدیگر جدا شوید. در بیشتر مواقع پس از این کار یافتن مجدد یکدیگر دشوار خواهد بود و ساعتها زمان از شما میگیرد. حال فرض کنید که درون گوشی موبایل شما نرم افزاری وجود دارد که می تواند مکان شما را در هر لحظه به دوستانتان نمایش دهد و شما نیز بتوانید مکان آنها را ببینید و علاوه بر این مسیر حرکت خود نسبت به آنها را مشخص کنید. نرم افزار نشانو یکی از نرم افزارهای فارسی است که با توجه به منطقه ایران شخصی سازی شده و کاربران ایرانی می توانند براحتی از آن برای مقاصد اشتراک مکان و ارسال آدرس استفاده نمایند. نشان این امکان را به کاربران میدهد تا با کاربران دیگر مکان خود را به اشتراک گذارند و در هر لحظه با اجازه آنها مکان دوست خود را ببینند. همچنین در نشانو در حین اشتراک مکان میتوان چت کرده و پیام ارسال کرد که موجب بهبود هرچه بهتر ارتباط در زمان اشتراک مکان است. از جمله قبلیتهای دیگر نشانو امکان ارسال آدرس است. هر کاربر می تواند به کاربران دیگر در حین اشتراک مکان یا بصورت استاتیک آدرس ارسال کند و کاربران را به آدرس مورد نظر راهنمایی کند. تماس اضطراری در هنگام خطر از دیگر قابلیتهای نشانو است که کاربران در صورت لزوم میتوانند مکان خود را بصورت آنی به دوستان مورد اعتماد خود بفرستند. در ادامه این راهنما بخشهای مختلف نرم افزار نشانو معرفی خواهند شد.


راهنمای استفاده از نشانو

در این راهنما نکات کلی استفاده از نرم افزار نشانو بررسی میشوند و کاربران در صورت داشتن هرگونه سوال، مشکل و پیشنهاد می توانند از طریق یکی از راه های زیر با تیم نشانو ارتباط بر قرار کنند:
ایمیل نشانو: myneshano@gmail.com
تلگرام: @myneshano
اینستاگرام: @myneshano

صفحه اصلی نرم افزار نشانو:

شماره 1: در این قسمت شما میتوانید عکس پروفایل برای خود در نظر بگیرید. با کلیک روی تصویر یک صفحه جدید باز خواهد شد که به کمک آن میتوانید تصویری از گالری یا تلفن خود به عنوان عکس پروفایل انتخاب کنید.
شماره 2: در این قسمت نام نمایشی شما دیده میشود. این نام در هنگام ارتباطات شما( اتصال مکان، ارسال آدرس و چت) به کاربران دیگر نمایش داده میشود. شما میتوانید با کلیک بر روی آن، نام نمایشی را تغییر دهید. برای تغییر نام نمایشی نیاز است تا کلمه عبور خود را وارد کنید.
شماره 3: در این قسمت ایمیل ثبت نامی شما نمایش داده شده است. این ایمیل در هنگام فراموشی کلمه عبور بسیار با اهمیت است، زیرا کلمه عبور جدید همواره به این ایمیل ارسال خواهد شد. شما میتوانید با کلیک بر روی ایمیل، آن را تغییر دهید. جهت تغییر ایمیل وارد کردن کلمه عبور ضروری است.
شماره 4: اتصال مکان امکانی است که هر کاربر می تواند به واسطه آن به 9 کاربر دیگر متصل شود و بصورت لحظه ای مکان آنها را مشاهده کند. امکان اتصال مکان تنها با اجازه کاربران به یکدیگر انجام میشود و هرگونه اتصالی بدون اجازه کاربران توسط نرم افزار نشانو امکانپذیر نبوده و خلاف قوانین نرم افزار است. در صورتیکه هر کاربر به مدت 10 ثانیه از اتصال مکان خارج شود و صفحه نقشه خود را ببندد، آنگاه بصورت خودکار مکان وی از تمامی دستگاه های کاربران دیگر حذف خواهد شد. برای شروع اتصال مکان تنها کافیست آیدی کاربرانی که میخواهید با آنها ارتباط برقرار کنید را بدانید. با کلیک بر روی اتصال مکان آیدی کاربران را وارد کنید و وارد نقشه شوید. حال درصورتیکه کاربران دیگر وارد نقشه شوند مکان آنها به شما و مکان شما به آنها نمایش داده خواهد شد. در هنگام اتصال مکان میتوانید چت کنید و آدرس ارسال کنید. برای ارسال آدرس در حین اتصال مکان روی امکان پین کلیک کنید و قفل صفحه را باز کنید، آنگاه با یک ضربه بر روی نقشه یک پین ظاهر میشود که به کمک آن کاربران دیگر که در اشتراک مکان با شما هستند آن پین را بصورت آدرس استاتیک مشاهده خواهند کرد.
شماره 5: در این قسمت یک کاربر میتواند به کاربران دیگر آدرس ارسال کند. آدرس ارسال شده یک آدرس استاتیک است بدین معنا که ثابت بوده و حرکتی ندارد. نرم افزار نشانو این امکان را میدهد که کاربران دریافت کننده آدرس مسیرهای ممکن تا آدرس ارسال شده را مشاهده کنند و بهترین مسیر را انتخاب نمایند. برای ارسال آدرس تنها کافیست روی ارسال آدرس کلیک کنید و با وارد کردن آیدی نشانو کاربران دیگر آدرس، برای آنها بفرستید.
شماره 6: صندوق دریافت، محلی است که تمامی دریافتیهای شما شامل اتصال مکان، ارسال آدرس و ... در آن قابل مشاهده و مدیریت است. شما میتوانید درخواستهای اتصال مکان و آدرس را مشاهده کنید به آنها وارد شوید و در صورت لزوم آنها را حذف کنید.
شماره 7: صندوق ارسال محلی است که تمامی ارسالهای شما در آن ذخیره میشود. شما میتوانید تمامی درخواستهای اتصال مکان و آدرسی که ایجاد کرده اید را مشاهده، ویرایش و درصورت لزوم حذف کنید.
شماره 8: به کمک این امکان کاربران میتوانند در مواقع خطر و اضطراری مکان خود را بصورت آنی به کاربران دیگر بفرستند. برای این کار کافیست به مدت 5 ثانیه انگشت خود را روی دکمه نگاه دارید. آنگاه مکان شما به کاربران مورد اعتمادی که قبلا تعیین کرده اید ارسال خواهد شد. برای مشخص کردن کابران مورد اعتماد از منوی بالای صفحه و بخش شماره های اضطراری اقدام کنید. لطفا توجه داشته باشید که برای استفاده از تماس اضطراری خدمات مکان گوشی شما باید روشن باشد.

منوی صفحه اصلی:

شماره 1: به کمک این گزینه میتوانید کلمه عبور ورودی نرم افزار نشانو را تغییر دهید. برای تغییر کلمه عبور وجود کلمه عبور قبلی ضروری میباشد.
شماره 2: استفاده از قابلیتهای نرم افزار نشانو تا حد امکان رایگان است. به منظور استفاده از قابلیتهای بیشتر نیاز است تا کاربران اعتبار تهیه کنند. به کمک گزینه افزایش اعتبار میتوان با مشاهده تبلیع یا راه های دیگر اقدام به افزایش اعتبار مورد نیاز نرم افزار نشانو نمود.
شماره 3: مخاطبین نرم افزار نشانو شامل افرادی هستند که شما به عنوان یک کاربر میتوانید با آنها اتصال مکان داشته باشید و به آنها آدرس ارسال کنید. برای تعریف یک مخاطب جدید تنها کافیست آیدی نشانو کاربر مورد نظر در دسترس باشد.
شماره 4: به منظور برقراری تماس اضطراری نیاز است تا کاربران مورد اعتماد شما مشخص گردند. کاربران مورد اعتماد کاربرانی هستند که در هنگام خطر میتوانند به شما کمک کنند. در هنگام خطر مکان شما برای این کاربران از سه طریق آیدی نشانو، ایمیل و SMS ارسال خواهد شد.
شماره 5: نرم افزار نشانو در هنگام برقراری ارتباط با دیگران ممکن است تصاویر پروفایل آنها را به شما نمایش دهد. با توجه به اینکه این تصاویر حجم مشخصی از گوشی شما را اشغال میکنند، به کمک گزینه حذف حافظه پنهان تمامی اطلاعات اضافی از گوشی شما پاک شده و فضای بیشتری از گوشی آزادسازی خواهد شد.
شماره 6: در این قسمت اطلاعاتی از ما به عنوان تولید کننده نرم افزار در دسترس قرار گرفته است. همچنین قوانین و مقررات نرم افزار نشانو قابل مشاهده و مطالعه هستند.
شماره 7: در صورتیکه گوشی خود را در اختیار دیگران قرار داده اید و یا قصد تغییر گوشی دارید، نیاز است تا از وضعیت کاربری خود خارج شوید. بدین ترتیب اطلاعات شما در دسترس افراد دیگر قرار نخواهد گرفت. امکان خروج کاربر جهت خارج شدن از وضعیت کاربری قابل استفاده است.
شماره 8: در صورتیکه میخواهید با خارج شدن از نرم افزار و ورود مجدد دیگر نیازی به وارد کردن نام کاربری و کلمه عبور نباشد از خروج استفاده کنید.