با سودینه برنده واقعی باشید


سودینه نرم افزار جامع بازی های جایزه دار


سودینه لند یک بازی تخته ای بسیار هیجان انگیز است که شما می توانید بصورت تکی و همراه با دوستان خود به بازی بپردازید و با کسب امتیاز از جایزه های آن بهره مند شوید. در این بازی شما به عنوان بازیکن یکی از مهره های بازی هستید و با انداختن تاس می توانید در محیط بازی حرکت کنید. بازی بگونه ای طراحی شده که در خانه های مختلف چالشهای گوناگونی برای شما وجود دارد. این چالشها می تواند امتیاز شما را افزایش دهد یا بصورت یکباره شما را برنده جایزه بزرگی کند.
مدت بازی 1 الی 2 ساعت طبق انتخاب شروع کننده بازی خواهد بود.
بازی شامل تورنومنتهای مختلفی است که بازیکننان می توانند در زمان اعلام شده در تورنومنت جوایز بهتری و بیشتری کسب کنند. زمان تورنومنتها و مدت زمان اعتبار و اطلاعات آنها در همین صفحه و در کانال سودینه منتشر می شود. راهنمای بازی در ادامه آورده شده است. لطفا تمام قوانین و مفاد آن را مطالعه کنید و سپس به انجام بازی بپردازید. در صورت داشتن هرگونه سوال از امکان تماس با ما در سایت و یا امکانات موجود در نرم افزار سودینه استفاده کنید.


جوایز سودینه لند

راهنمای سودینه لند 2

بازی سودینه لند یکی از بازیهای پر طرفدار نرم افزار سودینه است که با هدف آموزش، سرگرمی و تجارت در اختیار کاربران قرار گرفته است. در این مطلب قصد داریم راهنمای این بازی را در خدمت شما کاربران گرامی قرار دهیم تا بتوانید به راحتی و بخوبی به جمع آوری امتیاز در بازی بپردازید زیرا این بازی جایزه دار است و اطلاعات بیشتر در مورد جوایز این بازی توسط سایت اطلاع رسانی خواهد شد.
راهنمای بازی :
۱- معرفی بازی
۲- نحوه انجام بازی
۳- قوانین و مقررات بازی
۴- انواع وام و بدهی در بازی
۵- بانک وامکان سپر، مگنت پول و تله پول
۶- انواع خانه های بازی
۷- قوانین خرید و فروش ملک
۸- بازیکن ورشکسته
۹- چت در بازی
۱۰- پایان بازی
۱- معرفی بازی:
بازی سودینه لند با هدف آموزش تجارت و کسب و کار به کودکان ، نوجوانان و جوانان تهیه و تولید شده است. در این بازی سعی شده تا جامعه واقعی شبیه سازی شود و بازیکنان به عنوان یک فرد در جامعه با گسترش توان مالی خود، امتیاز خود را افزایش دهند. بازی دارای المانهای مختلفی است که بازیکنان در روبرو شدن با هر یک باید عکس العمل مناسبی از خود نشان دهند و در نهایت بازیکنی موفق خواهد بود که در بهترین زمان بهترین تصمیم را گرفته باشد. در این بازی سعی شده تا اطلاعات عمومی بازیکنان به کمک المانهای خاصی افزایش پیدا کند و علاوه بر سرگرمی، بازیکنان بتوانند از وقت خود به خوبی استفاده کنند. یکی دیگر از ویژگی های این بازی جایزه دار بودن آن است که جزئیات آن توسط سایت سودینه به اطلاع بازیکنان میرسد

۲- نحوه ی انجام بازی:
در این بازی باید سه بازیکن وجود داشته باشد . بازی پس از تکمیل شدن سه بازیکن شروع میشود. پس از ورود به بازی به هر بازیکن یک وام به ارزش ۱۵۰۰۰سودین داده میشود. این وام بدون بهره است ولی در انتهای بازی از بازیکن پس گرفته خواهد شد.
هر بازیکن یک مهره دارد. مهره بازیکن اول آبی رنگ، مهره بازیکن دوم سبز رنگ و مهره بازیکن سوم قرمز رنگ است.

در ابتدای بازی مهره هر سه بازیکن در خانه ی شروع قرار دارد.
بازیکنان پس از شروع بازی باید تاس بریزند. برای ریختن تاس، بازیکن باید روی شکل ‘ تاس’ بالای صفحه ضربه بزند، با این کار تاس ریخته میشود و عدد تاس نمایش مییابد.
پس از ریختن تاس بازیکن باید مهره خود را از آنجایی که قرار دارد به تعداد خانه های تاس جابجا کند. برای این کار باید خانه ای را که مهره قرار است آنجا برود را انتخاب کند تا مهره به آن خانه حرکت کند. به منظور شبیه سازی هر چه بهتر بازی نوبتی نبوده و بازیکنان با شروع بازی باید حرکت خود را آغاز کنند.
صفحه بازی از دو قسمت بالا یعنی داشبورد و قسمت پایین یعنی صفحه بازی تشکیل شده است. بازیکن در هر لحظه میتواند میزان امتیاز کل خود در بازی را در کادر قرمز رنگ موجود در داشبورد و مدت زمان گذشته از بازی را در کادر آبی رنگ موجود در داشبورد مشاهده کند.
بازی دارای خانه های مختلفی است( برای دریافت اطلاعات بیشتر قسمت ‘انواع خانه های بازی’ را مطالعه کنید).
۲-۱- خانه های خنثی
۲-۲- خانه های سوال
۲-۳- خانه های بانکی
۲-۴- خانه های ریسک

۲-۱- خانه های خنثی:
وقتی مهره در یکی از این خانه ها قرار گیرد، هیچ اتفاقی نخواهد افتاد و بازیکن میتواند بازی را ادامه دهد. این خانه ها معمولا ساده هستند و هیچگونه علامت و نشانه روی آنها نیست.

۲-۲- خانه های سوال:
وقتی بازیکنی روی خانه سوال قرار میگیرد، باید به یک سوال پاسخ دهد. سوال میتواند پرسشی باشد یا انجام یک بازی باشد. با درست جواب دادن به سوال یا انجام موفقیت آمیز بازی امتیاز بازیکن افزایش مییابد. خانه های سوال با نشان علامت سوال در بازی مشخص هستند. ۲-۳- خانه های بانکی:
خانه های بانک در بازی به دو دسته تقسیم میشوند

۲-۳-۱- خانه های املاک

۲-۳-۲- خانه های امتیاز
خانه های املاک خانه هایی هستند که بازیکنان میتوانند درصورتیکه آن خانه به کسی تعلق نداشته باشد و مهره بازیکن روی آن خانه قرار گیرد آن را بخرند و یا پس از خرید آن را بفروشند. پس از خرید، سند آن ملک به نام بازیکن میخورد و میتواند از تمام افرادی که به آن ملک وارد میشوند حق ورود دریافت کند.
اگر ملکی توسط یک بازیکن خریداری شود، رنگ آن ملک به رنگ بازیکن خریدار تبدیل میشود و سند آن ملک در داشبورد بازیکن خریدار ظاهر میشود. بازیکن خریدار میتواند با مراجعه به سند ملک آن را بفروشد.
خانه های امتیازی دو خانه هستند که با قرارگیری روی آنها باید مقداری امتیاز به بانک داده شود یا مقداری امتیاز از بانک گرفته شود. این دو خانه با رنگهای سبز و قرمز در پایین صفحه بازی قابل مشاهده هستند.

۲-۴- خانه های ریسک:
این خانه ها به شانس و اقبال بازیکنان بستگی دارند و هم میتوانند برای بازیکنان خوب باشند و هم میتوانند نتیجه بدی برای او داشته باشند. این نتایج شامل اخذ و یا کسر امتیاز هم میشود.
پایان بازی زمانی است که زمان بازی تمام شود. این زمان در هنگام ساخت اتاق بازی توسط بازیکن اتاقدار تعیین شده است. زمان بازی در کادر آبی رنگ موجود در داشبورد نمایش داده میشود.
بازی دارای برنده خاصی نمیباشد و بازیکنی که در انتهای بازی امتیاز مثبت بالاتری کسب کند به دریافت جایزه اصلی که توسط سودینه اعلام خواهد شد، نزدیک میشود.
معنای امتیاز منفی در انتهای بازی:
وقتی بازی تمام میشود کادری ظاهر خواهد شد که در آن امتیاز کسب شده هر بازیکن به نمایش درخواهد آمد. این امتیاز میزان امتیاز کسب شده از بازی است و شامل امتیاز بازیهای قبل بازیکن نمیشود. اگر این امتیاز مثبت باشد به این معناست که بازیکن در انتهای بازی پس از کسر تمام بدهیها توانسته به آن میزان امتیاز به دست آورد. ولی اگر امتیاز منفی باشد به این معناست که بازیکن علاوه بر اینکه نتوانسته امتیاز به دست آورد، در نهایت بدهکار هم شده است. امتیاز صفر در این کادر به این معناست که بازیکن پس از کسر بدهیها و وامها نه توانسته امتیازی به دست آورد و نه به جایی بدهکار است. برای اطلاعات بیشتر قسمت ‘انواع وام و بدهی در بازی’ را مطالعه کنید.
۳- قوانین و مقررات بازی:
۳-۱- هر بازیکن در یک زمان تنها میتواند در یک اتاق بازی حضور داشته باشد و برای ورود به اتاق دیگر باید از اتاق قبلی خارج شود و یا بازی به اتمام برسد.
۳-۲- تعداد بازیکنان بازی باید سه نفر باشد. بازی نوبتی نمیباشد و با انداختن تاس شروع میشود.
۳-۳- پس از ورود به بازی تنها ۱۰ دقیقه فرصت برای ریختن تاس وجود دارد و اگر در طی این مدت تاس ریخته نشود به اجبار بازیکن از بازی خارج خواهد شد. پس از هر بار تاس ریختن نیز همین شرایط برقرار است و پس از هر بار تاس ریختن ۱۰ دقیق زمان برای ریختن تاس جدید وجود دارد وگرنه بازیکن از بازی خارج میشود.
۳-۴- در صورت اشتباه جواب دادن به سوالها از بازیکنان امتیاز کسر میشود.
۳-۵- در صورت درست جواب دادن به سوالها به بازیکن امتیاز اضافه میشود.
۳-۶- در صورت ورود به ملک بازیکن دیگر بازیکن باید حق ورود به ملک بپردازد.
۳-۷- بازیکنان میتوانند ملک خود را در هر زمان در طول بازی به بانک بفروشند و پول فروش آن را دریافت کنند.
۳-۸- اگر بازیکنی در تله پول بازیکن دیگری گرفتار شود باید به او پول بپردازد.
۳-۹- بازیکنان میتوانند املاک موجود در بازی را خریداری کنند. ولی برای خرید املاک تنها میتوانند از پول وام اول بازی و پول وامی که در طول بازی میگیرند استفاده کنند .درصورتیکه بازیکنی در طول بازی ورشکست شود و از بانک سودین تهیه کند نیز میتواند برای خرید ملک اقدام کند. برای کسب اطلاعات بیشتر بخشهای ‘قوانین خرید و فروش ملک’ و ‘بازیکن ورشکسته’ را مطالعه کنید.
۳-۱۰- هر بازی در هنگام اتمام زمان بازی پایان میپذیرد و میزان امتیاز کسب شده توسط هر بازیکن به او نمایش داده میشود.
۳-۱۱- اگر بازیکنی به بانک یا بازیکنان دیگر بدهکار باشد، تا زمانیکه بدهی خود به آنها را پرداخت نکند اجازه ادامه بازی نخواهد داشت.
۳-۱۲- هر بازیکن تنها یکبار میتواند از بانک وام بگیرد و این وام به همراه وامی که اول بازی به بازیکنان داده شده، در انتهای بازی از او پس گرفته خواهد شد. برای کسب اطلاعات بیشتر به بخش ‘انواع وام و بدهی در بازی’ مراجعه کنید.
۳-۱۳- فروش املاک به قیمت خرید آنها انجام نمیشود و ممکن است قیمت فروش در روزهای مختلف تغییر کند. آخرین قیمت فروش هر ملک در سند آن ملک قابل مشاهده است.
۳-۱۴- در هنگام پایان بازی یا خروج از بازی تمامی املاک بازیکنان با قیمت فروش آنها به بانک فروخته میشود و پول حاصل از آن به حساب بازیکن باز میگردد.
۳-۱۵- در هنگام پایان بازی یا خروج از بازی تمامی بدهیهای بازیکن به بانک و سایر بازیکنان از او کسر میشود.
۳-۱۶- درصورتیکه بازیکن ورشکست شود یعنی پس از کسر بدهی پول بازیکن تمام شود و هنوز به بانک یا بازیکنان دیگر بدهکار باشد، آنگاه دو دهم بدهی او به صورت امتیاز منفی به بازیهای بعدی منتقل خواهد شد. اگر ورشکستگی در طول بازی اتاق اتفاق بیفتد، بازیکن میتواند با خرید سودین از انتقال امتیاز منفی به بازیهای بعدی خود جلوگیری کند. برای کسب اطلاعات بیشتر به بخش ‘بازیکن ورشکسته’ مراجعه کنید.
۴- انواع وامها و بدهی در بازی :
در بازی دو نوع وام وجود دارد:
۴-۱- وام ورودیه
۴-۲- وام بانک
۴-۱- وام ورودیه:
در هنگام ورود به اتاق بازی به هر بازیکن مبلغ مشخصی که در حال حاضر ۱۵۰۰۰سودین است، به عنوان وام داده میشود. این مبلغ پس از اتمام بازی یا خروج بازیکن از بازی از او پس گرفته خواهد شد. مهمترین ویژگی این وام بدون بهره بودن آن است. یعنی هیچ اضافه پولی بابت بازپرداخت این وام به بانک داده نمیشود.
۴-۲- وام بانک:
این وام که در حال حاضر ۱۵۰۰۰ سودین است توسط بانک به بازیکن داده میشود و بازیکن در صورت تمایل میتواند با مراجعه به گزینه بانک موجود در منوی بالای صفحه بازی این وام را دریافت کند. این وام در پایان بازی یا در هنگام خروج بازیکن از بازی با بهره هشت درصد از وی بازپس گرفته میشود.
وام بانک میتواند با ریسک افزایش یابد، به عبارت دیگر اگر بازیکنی در خانه ریسک قرار گرفت ممکن است نتیجه آن ریسک افزایش مقدار وام بانک برای او باشد.
بازیکنان در بازی ممکن است به شکلهای مختلفی بدهکار شوند:
۴-۳- بدهی به دلیل پاسخ اشتباه به سوال
۴-۴- بدهی به دلیل ریسک
۴-۵- بدهی به دلیل قرار گرفتن روی خانه ‘۵۰۰ سودین به بانک بدهید’
۴-۶- بدهی به بازیکن دیگر به دلیل ورود به ملک او
۴-۷- بدهی به دلیل عدم توانایی بازپرداخت وام
۴-۸- بدهی به دلیل گیرافتادن در تله پول بازیکنان دیگر
اگر در هر یک از حالتهای فوق بازیکن به بانک یا بازیکنان دیگر بدهکار شود، باید بدهی آنها را بپردازد. برای پرداخت بدهی هر بازیکن میتواند املاک خود را بفروشد، از بانک وام بگیرد یا از بانک سودین تهیه کند. اگر بدهی بازیکنی آن قدر زیاد باشد که با فروش املاک یا وام نتواند آنها را بپردازد، آنگاه بازیکن ورشکست خواهد شد.
۵- بانک، مگنت پول، سپر و تله پو ل:

بانک محل بهره گیری از امکانات بازی است. امکانات بازی به صورت زیر هستند:
۵-۱- صورت حساب
۵-۲- گرفتن وام
۵-۳- خرید سودین
۵-۴- سپر
۵-۵- مگنت پول
۵-۶- تله پول
۵-۱-صورت حساب:
با این امکان بازیکنان میتوانند تمام ورودیها و خروجیهای مالی خود را مشاهده کنند و متوجه شوند، به چه کسانی پول پرداخت کرده اند و یا از چه کسانی پول دریافت کرده اند.
۵-۲- گرفتن وام:
هر بازیکن میتواند در طول بازی یکبار از بانک وام بگیرد. مبلغ این وام توسط بانک تعیین میشود . وام اخذ شده از بانک همراه بهره یک درصد میباشد که در انتهای بازی یا خروج بازیکن از بازی از بازیکن پس گرفته خواهد شد.
۵-۳- خرید سودین:
بازیکنان میتوانند سودین خود را با خرید مستقیم از بانک افزایش دهند. برای این کار گزینه ‘خرید سودین’ در بانک قرار دارد. پس از خرید بلافاصله مقدار سودین خریداری شده به امتیازات بازیکن اضافه خواهد شد و بازیکن میتواند در هر زمان از آن استفاده کند

5-۴- سپر:
سپر میتواند از بازیکن را در برابر بعضی از ریسکها و جریمه ها تا حدی محافظت کند. در ریسکهایی که بازیکن باید مقدار خاصی به بانک بپردازد یا زمانیکه بازیکن وارد خانه قرمز رنگ بانک (۵۰۰سودین به بانک بدهید) شود، سپر میتواند از بازیکن محافظت کند و میزان مبلغ جریمه را کاهش دهد. سپر در دو نوع ۵۰تایی و ۷۰تایی در بانک وجود دارد. با فعال بودن سپر ۵۰تایی در هر بار کسر امتیاز به وسیله ریسک یا خانه بانک میزان این کسر امتیاز ۵۰سودین کمتر میشود. در سپر ۷۰تایی میزان کسر امتیاز ۷۰سودین کمتر میشود.
با فعال شدن سپر آیکن سپر در داشبورد بازیکن ظاهر میشود

۵-۵- مگنت پول:
اگر به دلیل ریسک یا خانه سبز رنگ بانک (۵۰۰سودین از بانک بگیرید) بازیکن بتواند مقداری از بانک بگیرد، مگنت پول مقدار این امتیاز را افزایش میدهد. مگنت پول ۵۰تایی و ۷۰تایی هر کدام به ترتیب ۵۰ و ۷۰ سودین به امتیاز دریافتی بازیکن اضافه میکنند .
با فعال شدن مگنت پول آیکن مگنت پول در داشبورد بازیکن ظاهر میشود.

۵-۶- تله پول:
هر بازیکن میتواند در خانه های مجاز تله پول کار بگذارد. برای کار گذاشتن تله پول تنها کافیست بازیکن مهره خود را روی خانه مورد نظر قرار دهد و از بانک تله پول را فعال کند. هر تله پول دارای مقدار خاصی است. اگر بازیکنان دیگر وارد خانه شوند که تله پول درآن کار گذاشته شده، مقدار پول تله از امتیازات بازیکن وارد شده کسر میشود و به امتیازات بازیکن تله گذار اضافه میشود.
تله پول دارای محدودیت است و پس از اینکه به تعداد مشخصی از بازیکنان دیگر امتیاز کسر کند از کار میافتد. برای مثال تله پول ۵۰تایی ۱۰باره به این معناست که این تله ۵۰سودین از بازیکنانی که وارد تله شوند کسر میکند و ۱۰بار قابلیت استفاده دارد و پس از ۱۰بار کسر امتیاز از کار میافتد.
برای استفاده از تله پول نمیتوان آن را روی خانه های بانک، املاک، خانه های خریداری شده توسط سایر بازیکنان و خانه هایی که بازیکنان دیگر در آن تله گذاشته اند قرار داد.
هر بازیکن تنها میتواند یک تله پول در بازی داشته باشد.
۶- انواع خانه های بازی:
۶-۱- خانه شروع
۶-۲- خانه خنثی
۶-۳- خانه سوال
۶-۴- خانه ریسک
۶-۵- خانه املاک
۶-۶- خانه های متعلق به بانک
۶-۱- خانه شروع:
اولین خانه بازی خانه شروع است. در ابتدای بازی مهره هر سه بازیکن روی این خانه قرار دارد. با قرار گیری مهره بازیکنان روی این خانه هیچ اتفاقی نمیافتد و بازی ادامه پیدا میکند.
۶-۲- خانه خنثی:
خانه هایی بدون طرح و شکل و خالی که با قرار گرفتن مهره هر بازیکن روی آن اتفاق خاصی نخواهد افتاد و بازی ادامه پیدا میکند.

۶-۳-خانه سوال:
خانه های سوال با علامت سوال مشخص شده اند. با قرار گیری بازیکن روی این خانه ها بازیکن باید به سوالهای مطرح شده پاسخ دهد یا سوال را رد کند. سوالات بیشتر از اطلاعات عمومی افراد هستند. گاهی به جای سوال بازیکن باید بازی خاصی را انجام دهد و اگر بتواند بازی را با موفقیت انجام دهد، امتیاز بزرگی دریافت میکند.
۶-۴- خانه ریسک:
خانه ریسک با عبارت risk مشخص شده است. با ورود بازیکنان به این خانه ها با توجه به شانس و اقبال آنها جمله ریسک نمایش مییابد. جمله ریسک مشخص میکند که بازیکنان بعد از ریسک باید چکار کنند. گاهی ممکن است که بازیکن مقداری امتیاز به دست آورد و گاهی امتیاز از دست بدهد.
داخل ریسکها جایزه نیز وجود دارد و اگر بازیکن به اندازه کافی خوش شانس باشد میتواند به یکی از جوایز موجود در داخل خانه های ریسک دست پیدا کند. این جوایز شامل کد شارژ تلفن همراه، کد فعال سازی آنتی ویروس، اشتراک Xbox live، اشتراک PlayStation، اشتراکSteam و iTunes میباشد.
۶-۵- خانه املاک:
املاک در بازی قابل خرید و فروش به وسیله بازیکنان هستند. بازیکن میتواند با ورود به هر یک از خانه های املاک درصورتیکه ملک قبلا توسط فرد دیگر خریداری نشده باشد، آن ملک را بخرد. با خرید ملک سند آن ملک به نام بازیکن خریدار در داشبورد ثبت میشود.
اگر بازیکن وارد ملکی شود که توسط بازیکن دیگر خریداری شده باید حق ورود به ملک به بازیکن صاحب ملک بپردازد.
خانه های املاک پس از خریداری شدن توسط یک بازیکن به رنگ آن بازیکن در بازی در میاید.
۶-۶- خانه های متعلق به بانک :
این خانه ها دو خانه سبز و قرمز رنگ پایین صفحه بازی هستند که با ورود بازیکن به خانه سبز بانک، به بازیکن ۵۰۰سودین اعطا می شود و با ورود به خانه قرمز بانک، از بازیکن ۵۰۰ سودین گرفته میشود.
۷- قوانین خرید و فروش ملک:
۷-۱- هر بازیکن میتواند با قرارگیری روی خانه یک ملک آن ملک را بخرد.
۷-۲- به منظور رعایت عدالت در بازی، بازیکن تنها میتواند از امتیاز وامهای خود برای خرید املاک بازی استفاده کند.
۷-۳- اگر بازیکن در طول بازی ورشکست شود و از بانک سودین بخرد، میتواند از مقدار سودین تهیه کرده خود برای خرید املاک استفاده کند.
۷-۴- پس از خرید ملک سند آن ملک در داشبورد بازیکن نمایش داده میشود.
۷-۵- بازیکن میتواند با مراجعه به سند ملک، ملک خود را بفروشد.
۷-۶- قیمت فروش یک ملک با قیمت خرید آن متفاوت است.
۷-۷- گاهی ممکن است به دلیل ریسک قیمت فروش یک ملک افزایش یابد.
۷-۸- گاهی ممکن است به دلیل ریسک بازیکن مجبور باشد یکی از املاک خود را بفروشد.
۸- بازیکن ورشکسته:
اگر بازیکنی تمام املاک و امتیاز خود را از دست بدهد و در عین حال به بانک یا بازیکن دیگر بدهکار باشد، آنگاه بازیکن ورشکست میشود. بازیکن ورشکسته علاوه بر این که هیچ امتیاز مثبتی ندارد بلکه به دلیل بدهی مقداری امتیاز منفی دارد.
بر اساس قوانین بانک اگر بازیکنی ورشکست شود دودهم بدهیهای او به صورت امتیاز منفی ذخیره میشود و به بازیهای بعدی او منتقل میشود.
اگر بازیکنی در طول یک بازی ورشکست شود و در طول همان بازی اقدام به خرید سودین از بانک کند، امتیازات منفی به بازیهای بعدی او منتقل نمیشود.
بازیکن ورشکسته میتواند در بازیهای دیگر شرکت کند و وارد اتاقهای دیگر شود.
۹- چت در بازی:
هر بازیکن اتاق میتواند به بازیکنان دیگر در بازی پیام ارسال کند. ارسال پیام با کلیک روی گزینه چت که در منوی بالای صفحه بازی است قابل انجام میباشد. زمانیکه یک پیام ارسال یا دریافت میشود، این پیام در صفحه بازی به نمایش در می آید و سایر بازیکنان اتاق میتوانند پیام را ببینند.
توصیه مهم: لطفا در پیامهای خود از هرگونه توهین به افراد و اشخاص به هر نحو خودداری کنید تا بازی در یک فضای شاد و صمیمی دنبال شود.
۱۰- پایان بازی:
پایان بازی زمانی اتفاق میافتد که زمان بازی تمام شود.زمان بازی توسط اتاقدار در هنگام ساخت اتاق تعیین میشود.
با اتمام زمان بازی امتیاز کسب شده هر بازیکن از بازی به نمایش در می آید و بازیکنان میتوانند میزان امتیاز کسب شده خود در بازی را مشاهده کنند.
در پایان بازی تمام بدهیهای بازیکن از او گرفته میشود.
بدهیهای بازیکن شامل وام اول بازی، وام بانک (در صورت گرفته شدن) و سایر بدهیها هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بدهیها بخش ‘انواع وام و بدهی در بازی’ را مطالعه کنید.
در پایان بازی املاک بازیکنان توسط بانک به قیمت فروش خریداری میشود و امتیاز حاصل از آن به امتیازات بازیکن اضافه میشود.
اگر در پایان بازی امتیاز بازیکن منفی باشد به این معناست که بازیکن علاوه بر اینکه در بازی امتیازی به دست نیاورده بلکه به میزان امتیاز منفی، امتیاز از دست داده است. امتیاز منفی نمایش داده شده در پایان بازی لزوما نشان دهنده ورشکستگی نیست. امتیاز صفر برای بازیکن به این معناست که بازیکن نه امتیاز به دست آورده و نه از دست داده است.
ممکن است در پایان بازی بازیکن ورشکست شود، در این صورت دودهم بدهیهای او به بازیهای بعدی منتقل خواهد شد.
اگر بازیکنی قبل از اتمام بازی از بازی خارج شود ، بازی برای او تمام میشود.
امتیاز مثبت بازیکن در انتهای بازی به این معناست که بازیکن توانسته در طول بازی از بازی امتیاز کسب کند.